Etkinlik Düzenleme

Etkinlik düzenlerken lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

1-Etkinliğin adını, akışını, konuşmacıları ve katılımcıları kesinleştirin.

2-Etkinlik için uygun olduğunu düşündüğünüz mekanı belirleyin.

3-Mekanın bulunduğu fakülte ya da enstitü ile iletişime geçerek gereken evrak işlerini tamamlayın.(Evraklar için Kulüp Başkanı ve Kulüp Danışman Hocasının imzası gereklidir.)

4-Etkinlik ile ilgili bilgileri afiş tasarımından sorumlu kulüp üyesi arkadaşa ileterek, afiş ve görsel tasarım sürecini takip edin ve sonuçlandırın.

5-Etkinlik ile ilgili etkinlik dilekçesi ve afiş dilekçesini KSB(Kültür Sanat Birliği)’deki Tuğrul Beye iletin ve evrak sürecini mümkünse elden takip ederek hızlıca sonuçlandırın. (Evrağı elden takip etmek: KSB’ye götürdüğünüz dilekçenin üstyazısını alarak Rektör Yardımsı Ali Fuat Aydın’a imzalatarak KSB’ye geri götürme işlemi)

Not: Elden takip ile dilekçeniz 1-2 gün içinde sonuçlanırken, elden takip etmeyip işi KSB’ye devrederseniz dilekçeniz 10-12 gün içinde sonuçlanıyor.

Örnek Etkinlik Dilekçesi ==> etkinlik dilekçesi

Örnek Etkinlik Afiş Dilekçesi ==> etkinlik afiş dilekçesi

6-Evrak süreci sonuçlandıktan sonra afiş dilekçesinin KSB tarafından düzenlenmiş üst yazısının Rektör Yardımcı Ali Fuat Aydın imzalı nüshasını İTÜ Matbaasına(İnşaat Fakültesinin Kütüphane tarafındaki kapısından girince karşınızda kalan kapı) götürerek afiş ve broşürleri bastırın.

7-Afişlerin tümüne, KSB’deki Tuğrul Bey’de bulunan “KSB UYGUNDUR” kaşesini basın.

8-Afişleri asacağınız fakültenin, Fakülte Sekreterliğine götürerek gerekli mührü veya kaşeyi bastırarak afişleri panolara asın. (Yemekhane ve Merkezi Derslikler için bu adıma gerek yok.)

9-Etkinlik sonrası, kullandığınız mekanı temiz ve düzenli bırakın. (Bu adım aynı mekanı tekrar isterken işinizi kolaylaştıracaktır.)

Aklınıza takılan herhangi bir şey olursa kulüp yönetimine,KSB’de Tuğrul Beye veya KSB Başkanı Burçin Hanıma danışabilirsiniz.